Hematiidist kee : Ankh koos skarabeusega

55,00 

Mustast 6mm hematiidist helmestest kaelakee, mis on sõlmitud siidiniidil. Kee on reguleeritava pikkusega ja sobib ka meestele, kuid miks mitte ka naisetele.

Pikkus 52-72cm ilma ripatsita.

Kee ripatsiks on Eluristi Ankhi kombinatsioon skarabeuse mardikaga.

Materjal: 925 hõbe

Mõõdud: pikkus 5,5cm x laius 4,5cm

 

Saadavus: Ainult 1 laos

HEMATIIT on hea maanduskivi , tugev kaitsja ja energiate tasakaalustaja. Loob energeetilise kaitse, peegeldades tagasi ümbruskonnast tuleva negatiivse energia.Ta on ka maandavate omadustega nagu enamik tumedaid kive. Meestele sobib hematiiti kanda siis, kui otsitakse universaalset kaitsetalismani. Hematiit kaitseb ebaõnne, õnnetuste ja stressi eest.

Ankh ehk kopti rist ehk aasrist  on ristitaoline sümbol, mille ülaosas on silmus ja mis oli kasutusel Egiptuse hieroglüüfina. See on Vana-Egiptuse sümbol, mis esindab igavest elu ning tasakaalu mehe- ja naiseenergia vahel.  Seda seostatakse sageli jumal Osirisega, kes arvati olevat pärast surma ellu äratatud, ja jumalanna Isisega, keda peeti kogu elu emaks.

Vana-Egiptuse kultuuris seostati skarabeust sageli päikesejumal Ra-ga ja seda peeti päikese igapäevase teekonna sümboliks üle taeva. Mardika võimet sõnnikukera veeretada ja see maha matta peeti metafooriks päikese igapäevasele teekonnale üle taeva, mis öösel kaob ja hommikul taas tõuseb. Skarabeuse mardikaid peeti pühaks ja neid kasutati sageli Vana-Egiptuse kunstis ja ehetes.

Eluristi Ankhi kombinatsioon skarabeuse mardikaga esindab igavese elu ja muutumise võimsat kontseptsiooni. Ankh sümboliseerib igavest elu ja skarabeuse mardikas elu, surma ja taassünni tsüklilisust. Ankhi sümboliga kombineerituna esindab skarabeusemardikas ideed, et elu ja surm ei ole lineaarsed, vaid pigem tsüklilised ning et surm ei ole lõpp, vaid üleminek uude eksistentsi faasi. Ankh tähistab elu igavest olemust, skarabeus aga surma ja taassünni muutvat jõudu.

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart