SOJAVAHAKÜÜNLAD

Viimasel ajal on kogunud populaarsust  sojavahast küünlad, mis on müügilettidel vallutanud koha parafiinist valmistatud küünalde kõrval.  Küll on aga nende hind tunduvalt krõbedam. Millest see erinevus tuleneb ja miks siis ikkagi eelistada sojavahast küünalt? 

Parafiin on küünalde tootmiseks kõige populaarsem materjal, sest see on väga odav ja teiste vahadega võrreldes kõige lihtsamini käsitletav. Ent tasub teada, et parafiin on naftast, kivisöest või põlevkivist saadud õli puhastamise produkt, mis tähendab, et parafiinist valmistatud küünaldega põletad tegelikult oma kodus fossiilkütust, mis võib põledes õhku paista erinevaid toksiine.  

Soja või sojauba on kaunvili, mis on pärit Ida-Aasiast ning seda saab kasutada mitmetel otstarvetel nii toidus, kosmeetikas kui ka näiteks küünalde valmistamisel. Sojavaha valmistatakse sojaubadest valmistatud õlist. Sojaõli eraldatakse ubadest mehaanilise pressiga või lahustiga. Sellest õlist omakorda hüdrogeenitakse sojavaha. 

Sojataimed kasvavad põllu peal täpselt samamoodi nagu meil Eestis näiteks raps. Taimi saab igal aastal taastoota ehk siis on tegemist jätkusuutlikult majandatava taimse toorainega. Seega on sojavaha on taastuv ressurss.

 

Nagu näha, on vahe milline on küünlavaha, ühel juhul põletatakse oma kodus naftasaadusel põhinevat küünalt, teisel juhul taimset päritolu küünalt. 

Kuna soja ei ole saadud elusloomalt, seega on see täielikult vegan toode. See on oluline, sest mõned, kes otsivad ohutut küünlavalikut, võivad pöörduda mesilasvaha poole, kuid mesilasvaha pole vegan. Kuna rohkem inimesi hakkab mesilasvaha kasutama, muutub mesilasvaha tehasekasvatus üha tavalisemaks, mis ei ole mesilastele ega keskkonnale hea. Soja annab teile tervislikuma ja jätkusuutlikuma vaha, olles samal ajal vegan. 

Sojavaha põleb aeglasemalt, kui parafiin,s.t. et sojavahal on madalam sulamistemperatuur kui parafiinil. See aga tähendab, et sojavaha põleb jahedamalt ja te saate küünla, mis kestab kauem. Seega on iga ostetud sojaküünal  parem investeering, kuna saate seda kauem nautida kui parafiinist küünalt.

Sojavaha põleb puhtana, ei tekita tahma ega eralda mürgiseid kemikaale.

Veel üks põhjus, miks küünalde puhul valida sojavaha, on asjaolu, et tänu tahma ja õhku paiskuvate toksiinide puudumise tõttu on  sojavaha  suurepärane lõhnakandja, mis ei vaja keemilisi võimendeid. Tulemuseks on hästi tasakaalustatud tõetruu lõhnaküünal.  

Ülaltooduga on ka vastatud küsimusele, et miks on sojavahst küünlad kallimad. Sojavahast küünlaid ostes maksate küünlas oleva kvaliteetse vaha ja lisahüvede eest rohkem. 

Kõik Kiku Disaini ja Källomäe talu koostöös valminud küünlad on valmistatud naturaalsest sojavahast ja nüüdseks olete ilmselt aru saanud, miks!  

Meie küünalde tahid on valmistatud puuvillast ning on põimitud paberelemendiga, mis vähendab oluliselt suitsemise ja tahmamise riski. 

Küünlad on lõhnastatud puhaste naturaalsete eeterlike õlidega, mis lisab küünlale aroomiteraapilist väärtust. 

Sojaküünlad on kaunistatud kristallide ja kuivatatud taimedega.  

Mõned näpunäited sojavahast küünalde põletamisel:

  • Esmasel süütamisel põletage küünalt kogu pealispinna sulamiseni, see tagab küünla pikema ja ühtlasema põlemise. 
  • Ärge põletage küünalt kauem kui 3-4 tundi. 
  • Küünla ärapuhumise asemel vajutage taht sulanud vaha sisse ja seejärel tõstke see uuesti püsti. 
  • Põletage küünalt kuumakindlal alusel ja hoidke küünalt eemal süttida võivatest esemetest. 
  • Olge ettevaatlik põleva küünla liigutamisel, klaas võib kuum olla. 
  • Enne igat põletamist lõigake taht lühemaks, see hoiab ära liiga suure leegi ja tahmamise. 

Meie küünlavalikuga saate tutvuda siin.  

Shopping Cart