Makramee “choker” kaelakee on käsitsi punutud messingist rõngale. Kasutatud on parima kvaliteediga musta ja kuldset 1mm vahatatud makrameeniiti ja messingist helmeid. Kiviks on must obsidiaan. Lisandiks messingist Kiili ripats.
OBSIDIAAN on vulkaanilise tegevuse tulemusena moodustunud looduslik klaas, mida leidub erinevates toonides ja läbipaistvuse astmes. See kristall kannab endaga kaasas tuleelementi. Muutumise ja uuestisünni kivi. Kaitseb hästi psüühikat välismaailma mõjutuste eest. Obsidiaan aitab inimestel alistuda või lahti lasta negatiivsetest harjumustest või minevikuteedest, mis ei teeni enam nende praegust seisundit. Must obsidiaan aitab vabastada vihatunnet, leevendada liigset närvilisust ja aitab taluda pinget.
KIILi peetakse sageli transformatsiooni ja muutuste sümboliks. Seda seetõttu, et kiilidel toimub märkimisväärne metamorfoos vees elavast nümfist kauniks lendavaks putukaks. Tavaliselt elab kiil suurema osa oma elust nümfina. Ta lendab vaid murdosa oma elust ja tavaliselt mitte kauem kui paar kuud. See täiskasvanud kiil teeb seda kõike selle paari kuuga ja ei jäta midagi soovida. See elustiil sümboliseerib ja ilmestab hetkes elamise ja täiel rinnal elamise voorust. Hetkes elades oled teadlik sellest, kes sa oled, kus sa oled, mida teed, mida tahad ja mida mitte, ning teed hetkest-hetke teadlikke valikuid. See võime võimaldab teil elada oma elu ilma kahetsuseta nagu suur kiil. Sellisena seostatakse kiilisid sageli isikliku kasvu, eneseteostuse ja vaimse uuenemisega.
Mõnes kultuuris peetakse kiilisid ka jõu, julguse ja õnne sümboliks. Muistsed jaapanlased uskusid, et kiil esindab julgust ja võitu, samas kui põlisameeriklased nägid kiili uuenemise ja positiivse energia sümbolina. Lisaks on kiilid tuntud oma kiirete, väledate liikumiste ja võime poolest liikuda igas suunas. See on viinud selleni, et kiili seostatakse kohanemisvõime ja paindlikkusega, aga ka hetkes elamise ja kohalolekuga.
Choker on liibuv kaelakee, mis on väga tihedalt ümber kaela. Tegemist on kaelaehtega, mida kanti juba 15. sajandil ning mis oli tol ajal ca. 40 cm pikkune enamasti pärlitest koosnev kaelaehe.